HANIA WOJTAS ORAZ JAKUB GORCZYCA MISTRZAMI POLSKI KADETÓW 2023 !!!
Wspaniałe wieści ze Szczecina, Hanna Wojtas i Jakub Gorczyca wygrali dzisiaj XXIX Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Hania w finale pokonała Nataszę Kuś (D'artagnan Ursynów) 15:9. W walce o wejście do ćwierćfinału Hania stoczyła bardzo wyrównany pojedynek z Martą Jakubowską. O zwycięstwie zadecydowało 1 trafienie i tym razem lepsza okazała się Hania zwyciężając 15:14. Marta ostatecznie zajęła 5 miejsce. Bardzo dobre 6 miejsce zajęła Emilia Kapała, która w walce o awans do ćwierćfinału musiała uznać wyższość Aleksandry Nowakowskiej ( UKS MDK5 BYDGOSZCZ). Pozostałe miejsca naszych zawodniczek:
38. Julia Lelewska
Jakub natomiast w finale pewnie pokonał Gracjana Waścińskiego (IKS Leszno) 15:8. Na najniższym stopniu podium stanął Idzi Duraj, który dzisiaj musiał uznać wyższość Jakuba w walce o awans do półfinału. Pozostałe miejsca naszych zawodników:
33. Konstanty Zieliński
Następnego dnia odbył się turniej drużynowy gdzie nasi szermeirze dorzucili 3 kolejne krążki :)
Drużyna dziewcząt reprezentująca klub UKS GSS I w składzie Marta Jakubowska, Hanna Wojtas, Zofia Wojtas oraz Karolina Makowska już poraz drugi w tym roku udowodniła że stać ją na bardzo bardzo dużo. Tym razem dziewczyny były bezkonkurencyjne podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dziewczyny najpierw pokonały drużynę IKS Leszno 45:12, w półfinale okazały się lepsze od naszej drugiej drużyny i wygrały 45:13, w finale pokonały natomiast drużynę D'Artagnian Ursynów 45:39. Natomiast drużyna UKS GSS II walczącą w składzie Julia Dudziuk, Oliwia Lidzbarska, Emilia Kapała oraz Alicja Szultka została sklasyfikowana na bardzo dobrej 4 pozycji. Niestety w meczu o brązowy medal po bardzo zaciętym boju przegrała 1!!! z drużyną Azs-Awf Warszawa. Pierwsza drużyn chłopców reprezentująca klub UKS Atena Gdańsk również zdobyła złoty medal. Chłopcy walczyli w składzie Jakub Gorczyca, Idzi Duraj, Miłosz Możejko oraz Szymon Pyskło. Również II UKS Atena Gdańsk spisała się wspaniale. Drużyna w składzie Bartosz Pyskło, Szymon Pisarewicz, Jakub Kosiła-Wojciechowski oraz Jan Wyszyński zdobyła brązowy medal.
Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i trenerów :)
XXIX OGÓLNOPOLSKĄ OLIMPIADĘ MŁODZIEŻY ZAPAMIĘTAMY NA BARDZO BARDZO DŁUGO :)