Zacznijmy od położenia. Nasza szkoła jest usytuowana na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, z dala od miejskiego zgiełku, a jednocześnie blisko centrum. Mała, przytulna, bezpieczna, przyjazna, te słowa najlepiej oddają klimat naszej szkoły. Tworzymy niewielką społeczność, w której wszyscy się znają, pomagają sobie. Uczniowie mogą liczyć na pomoc pedagoga, psychologa, nauczyciela terapii pedagogicznej i wychowawców. Wysoko wykwalifikowana kadra nauczycieli i trenerów wciąż doskonali swoje umiejętności, skutecznie podnosząc poziom nauczania, co znajduje odbicie w wysokich wynikach egzaminów ósmoklasisty. W ostatnich latach nasza szkoła uzyskała tytuły: Szkoła Odkrywców Talentów, Szkoła Myślenia, Ekologiczna Szkoła. Przyznano nam następujące Pomorskie Certyfikaty Jakości: Opieka i profilaktyka wspomaga ucznia w jego rozwoju, Szkoła uzyskuje wysokie efekty kształcenia oraz Atmosfera szkoły prowadzi do dobrych stosunków w środowisku szkolnym. Szczególną troską otaczamy dzieci z dysfunkcjami. Staramy się im zapewnić prawidłowy i harmonijny rozwój, czego dowodem jest między innymi uzyskanie Certyfikatu Polskiego Towarzystwa Dysleksji Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją. Dużo uwagi poświęcamy uczniom zdolnym, pomagamy im rozwijać pasje, zainteresowania. Kształtujemy postawy poznawcze, prowokujemy do twórczych poszukiwań. Nasza szkoła znana jest w świecie jako kuźnia talentów szermierczych, wychowaliśmy wielu olimpijczyków. Kładziemy także duży nacisk na promowanie zdrowego stylu życia, należymy do ogólnopolskiej sieci Szkół Promujących Zdrowie.

ZAPEWNIAMY

• wysoki poziom kształcenia
  • bardzo wysokie wyniki egzaminu ósmklasisty,
  • pomoc specjalistów: pedagoga, psychologa, logopedy,
  • świetlicę czynną do godziny 17.00,
  • własną kuchnię i stołówkę,
  • dobrze wyposażoną bibliotekę,
  • treningi pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej,
  • Fit klasę dla klas 0-3
  • naukę języków obcych: angielskiego i niemieckiego oraz rosyjskiego dla chętnych,
  • przytulne i świetnie wyposażone pracownie przedmiotowe
  • przyjazną atmosferę,

PROPONUJEMY

• dodatkowe zajęcia sportowe w ramach UKS ,,Atena” oraz SKS,
  • klasy o profilu szermierczym, (klasy sportowe),
  • pływalnia dla klas czwartych
  • koła zainteresowań: matematyczne, fizyczne, chemiczne, muzyczne,
  • zajęcia indywidualne z nauczycielami przedmiotowymi,
  • współudział w redagowaniu gazetki szkolnej,
  • naukę w klasach prowadzonych według programów autorskich lub opartych na innowacjach pedagogicznych, warsztatownia, pracownia kulinarna,
  • Klub Dobrego Matematyka,
  • wykłady na UG i PG,
  • wyjścia do teatru i na wystawy.

ORGANIZUJEMY

• festyny rodzinne, okolicznościowe, uroczystości szkolne, pikniki, kiermasze, Dzień Nauczyciela, Dzień Wiosny, bal ósmoklasisty, pasowanie na ucznia, pasowanie na szermierza,
  • coroczne ogólnopolskie zawody we florecie Gdańska Kuźnia,
  • szkolne biwaki integracyjne,
  • wycieczki piesze i rowerowe,
  • wędrówki po górach
  • spotkania przy ognisku,
  • około 70 konkursów przedmiotowych rocznie,
  • wycieczki krajoznawcze i zagraniczne,
  • Euroweek dla klas siódmych.

ZDOBYWAMY

• medale na igrzyskach olimpijskich: drużynowo,
    - Barcelona 1992 brąz i VIII miejsce
    - Atlanta 1996 srebrny medal drużynowo i VIII miejsce,