Miniony weekend obfitował w wielkie sportowe emocję. Do naszej hali sportowej zawitało

ponad 220 szermierzy by walczyć o tytuł Mistrza Polski Młodzików we floretach. Pierwsze na planszach pojawiły się dziewczęta. W eliminacjach walczyło 112 zawodniczek. Finalistką Mistrzostwa Polski Młodzików została Maria Słodkowska, która zawody ukończyła na 5 pozycji.  We florecie chłopców do turnieju przystąpiło 116 zawodników. Brązowy medal wywalczył Nikodem Glonek. Na wyróżnienie zasługuje również Wiktor Wojtas, który o awans do finałowej ósemki przegrał właśnie z Nikodemem po bardzo wyrównanej walce 11:12. W końcowej klasyfikacji znalazł się na 11 miejscu.

W niedziele rozegrany został turniej drużynowy. UKS Gdańska Szkoła Szermierki I we florecie dziewcząt nie miał sobie równych i zwyciężył w całym turnieju zdobywając kolejny złoty medal dla naszego klubu. Drużyna walczyła w składzie:  Olga Pisarewicz, Maria Słodkowska, Lena Nowak. Drużyna chłopców walcząca w składzie Wiktor Wojtas, Nikodem Glonek, Mateusz Głuszak oraz Michał Kapała zdobyła brązowy medal. 😉

Po zakończeniu Mistrzostw odbyło się uroczyste zakończenie sezonu szermierczego oraz ceremonia pasowania na szermierza uczniów klasy IV. Pan dyrektor Adam Władek wręczył nagrody oraz odznaczenia naszym zawodniczkom którzy w sezonie 2023/2024 zdobyli medale na imprezach mistrzowskich. Podziękowania również trafiły w ręce trenerów za trud i pracę włożona w przygotowanie naszych zawodników. Po oficjalnych wydarzeniach wszyscy miło spędzili czas przy grillu 😊 Życzymy wszystkim miłych wakacji i oczywiście aktywnego wypoczynku na obozach