W miniony weekend w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików we floretach dziewcząt i chłopców. Nasze uczennice spisały się wyśmienicie wygrywając złoty medal i broniąc zeszłorocznego tytułu Mistrzyń Polski. Drużyna dziewcząt walcząca w składzie: Alicja Szultka, Olga Pisarewicz, Lena Nowak oraz Emilia Jakubowska w finale pokonała drużynę KS Warta I 36:22. Drużyna II UKS GSS walcząca w składzie Ida Woynarowska, Magdalena Wyszyńska, Alicja Guździk oraz Liliana Paul uplasowała się na 10 miejscu. Dziewczyny jesteście SUPER!!!!!
Również we florecie chłopców najlepsza okazała się drużyna UKS Atena, w której składzie walczyli Szymon Głuszak, Jan Kuna, Aleksander Bąk oraz Krzysztof Zugmunt. Pierwsza drużyna UKS GSS w składzie Mateusz Augustyn, Wiktor Dębiński, Dawid Kuczkowski oraz Bartłomiej Porydzaj w walce o awans do półfinału musieli uznać wyższość późniejszych Vice Mistrzów Polski, drużyny UKS 35 Bielawy Toruń. I drużyna UKS GSS ostatecznie uplasowała się na dobrym 6 miejscu. Drużyna II UKS GSS walcząca w składzie Mateusz Głuszak, Wiktor Wojtas, Julian Załęski oraz Aleksander Żyłko zajęła 11 miejsce. Brawo panowie.
W turnieju indywidualnym Mistrzem Polski został uczeń klasy 8C Szymon Głuszak a na najniższym stopniu podium stanął również uczeń klasy 8C Aleksander Bąk. W finałowej ósemce znaleźli się ponadto uczniowie klasy 7C, Dawid Kuczkowski na miejscu 7 oraz Wiktor Dębiński na miejscu 8.
W turnieju indywidualnym dziewcząt w finałowej ósemce znały się Olga Pisarewicz, która uplasowała się na 5 miejscu oraz Alicja Szultka, która ostatecznie była 8.